wtorek, 14 czerwca 2011

WAKACJE :)

Ostatnio prawie wcale nie miałam czasu, żeby czytać. Co chwile miałam egzaminy, zaliczenia, prace do napisania. Na szczęście od wczoraj mam już wolne i mogę czytać ile tylko chce. W te wakacje stawiam sobie (na razie małe) wyzwanie, chciałabym przeczytać minimum 30 książek. Zaczynam od takiej ilości, ponieważ tak to się zazwyczaj dzieje, że kiedy mam bardzo dużo czasu to nie czytam, robię milion innych rzeczy. Wiadomo wakacje są raczej od aktywnego spędzania wolnego czasu, na świeżym powietrzu, w ruchu.

A ostatnio przeczytałam: Tańcz, tańcz, tańcz- kontynuacje Przygody z owcą, oraz Bibliotekę cieni.
Zacznę od Tańcz- mozolnie mi szła, akcja posuwała się powoli, zupełnie nie mogłam się wciągnąć i skupić na tym co czytam, ale to pewnie dlatego, że czytałam ją w nerwowym momencie- w sezonie egzaminów. Historia o rozwiązywaniu tego, czego nie rozwiąże czas, kilka historii: Yuki pozostawionej samej sobie, samotnej, odrzuconej, jej rodzice są bardziej zajęci sobą niż nią, kolejna postać Gotanda, który moim zdaniem psychicznie nie wytrzymał presji doskonałości, nie sprostał oczekiwaniom, bo pomimo pozorów był po prostu zwyczajnym człowiekiem.

Z kolei Biblioteka cieni, bądź tytuł orginalny: Libri di Luca to przyzwoicie napisana książka z bardzo ciekawym pomysłem. I choćby ze względu na tematykę- książki, czytanie, potęga czytelnictwa- warto tą książkę przeczytać. Ale in my opinion ta książka zasługuje na 3/5. Postaci czarno-białe, szablonowe to jak dla mnie główne minusy. Drugi to wątek romantyczny, ja ich po prostu nie lubię, dlatego każda książka która takowy ma, ma u mnie minusa.

1 komentarz:

  1. Gratuluję zdania egzaminów i upragnionych wakacji:))). Ja jeszcze się męczę, ale mam nadzieję, że już niedługo ten koszmar się skończy:)
    A co do lektur... Pierwszą książkę mam w planach i już nie mogę się doczekać. Murakami bardzo mnie ciekawi:D
    pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...