piątek, 28 grudnia 2012

Co ostatnio przeczytałam.

Ostatnimi czasy urządziłam sobie mały powrót do nastoletnich czasów. Przeczytałam 4 książki z Jeżycjady( do Idy Sierpniowej) i zamierzam kontynuować czytanie cyklu. Przeczytałam również po raz pierwszy pierwszą książkę z Tomaszem, przyszłym Panem Samochodzikiem Zbigniewa Nienackiego. Uwielbiałam jako nastolatka czytać o przygodach tego historyka sztuki. Ale... niestety Pozwolenie na przywóz lwa nie przypadło mi do gustu. Po pierwsze proporcje: 90% historii, 5% akcji i 5% tajemnicy. To by było na tyle. kolejne też przeczytam, ale nie od razu.

Przeczytałam także Trafny wybór J.K. Rowling. Jestem zachwycona tą książką. Pisarka dobrze wykorzystuje swoją pozycje i możliwość wpływu na odbiorców. Zmusza miliony swoich czytelników do refleksji na temat wielu problemów społecznych. Nie moralizuje przy tym. Opisuje w książce wiele postaci i każda z nich ma swoje własne rozterki, swoje własne piekiełko. Rowling zyskała mój szacunek, pokazała, że nie jest autorką "jednego przeboju", ma talent, ogromny talent. 

Na koniec stara dobra Agatha Christie i Trzecia lokatorka. Dobry kryminał, ale ja już mniej więcej poznałam "mechanizm" powstawania kryminałów Christii, że się tak wyrażę i potrafię wytypować mordercę. Już nie pamiętam kiedy któraś z jej książek mnie zaskoczyła, ale i tak uważam, że Trzecia Lokatorka się autorce udała.

1 komentarz:

  1. Też lubię od czasu do czasu wracać do książek, którymi przed laty namiętnie się zaczytywałam. "Jeżycjady" nie znam i jakoś mnie nie ciągnie do niej. Za to serię o Panu Samochodziku ubóstwiam i koniecznie muszę sobie przypomnieć. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...